Objazdowa Sesja Rady Gminy - 01.04.2019r


W tym dniu odbyła się objazdowa sesja Rady Gminy, trwała od godziny 8.00 do godz 16.30

Celem sesji było zapoznanie członków Rady Gminy przede wszystkim z problemami, zadaniami jakie stoją przed gminą w obecnej kadencji, aby każdy z radnych sam mógł ocenić zasadność i ważność wszystkich spraw, które czekają w kolejce na realizację.

Drugim celem było przedstawienie wszystkim radnym majątku, którym gospodaruje gmina.

Objazd zaczął się od wizyty na terenie szkoły w Nieborowie, następnie przez Piaski w pojechaliśmy w południowe rejony naszej gminy: Bobrowniki, Dzierzgów, Dzierzgówek, Bełchów, Bełchów Osiedle, Mysłaków, Karolew, Bednary Kolonię, Kompinę i ostatni punkt „wycieczki” do Bednar.

Tutaj mam trochę pretensji do p. Wójta, bo o ile wszędzie poświęciliśmy dużo czasu, nie spiesząc się i oglądając rzeczy, które czasami nawet nie leżą w kompetencji gminy, to po godzinie 15-tej dowiedziałem się, że p. Wójt ma czas tylko do godziny 16-tej, bo później ma umówione wcześniej spotkanie i tak naprawdę nie mieliśmy już czasu, aby zajrzeć nawet do naszej szkoły w Bednarach.

To jedyna placówka szkolna, którą nie odwiedziliśmy w czasie objazdu.

Praktycznie jedyną sprawą, którą udało mi się pokazać, chociaż w wielkim pośpiechu, nie wysiadając nawet z autobusu, to droga (przedłużenie ulicy Mostowej - zobacz mapę) w stronę Zabostowa, którą należałoby poprawić, zwłaszcza, że w najbliższych miesiącach planowane jest całkowite zamknięcie dojazdu do Łowicza od naszej strony (remonty przejazdów kolejowych, budowa wiaduktu w Łowiczu) i wszyscy będziemy musieli korzystać z drogi przez most w Kompinie i dalej drogą E92.

W tym momencie ten skrót stanie się drogą stosunkowo potrzebną, a nawet strategiczną dla wielu osób, podobnie jak kilka lat temu kiedy remontowany był most na Al. Legionów Polskich w Kompinie. Wówczas gmina Łowicz na swoim odcinku tej drogi bardzo ładnie utwardziła swój odcinek, a na naszym do tej pory zwłaszcza w okresach wiosennych i jesiennych jej stan jest nie do przyjęcia (zdjęcia niżej), trochę to nawet wstyd dla naszej gminy bo z tej drogi korzystają głównie nasi mieszkańcy, tymczasem gmina Łowicz mogła o nią zadbać, a my do tej pory nie.

Poprawę stanu rzeczy już mi obiecał poprzedni p. wójt A. Werle w wakacje zeszłego roku, jednak do tej pory nie było nic zrobione w tym kierunku.

Obecnie gmina dysponuje zakupionym okazyjnie tłuczniem, który leży na tą chwile w Bobrownikach i można byłoby go w części wykorzystać do poprawy stanu tej drogi.

O sprawie już wcześniej chyba w lutym, rozmawiałem z obecnym p. wójtem J. Papuga, który zgodził się na poprawę jak trochę „wyschnie”.

No i teraz mamy już ten odpowiedni czas i z tego co mi wiadomo, jak w rozmowie zapewniał mnie p. Wójt, prace trwają, równana jest droga i nawożony jest tłuczeń (osobiście nie mogłem sprawdzić, miałem mały wyjazd, ale gdyby ktoś miał jakieś uwagi to bardzo proszę o kontakt i informację).

Myślę, że poprawa tej drogi przyda się gdyby potrzebny był z jakiegoś powodu objazd mostu w Kompinie, a dodatkowo w perspektywie całkowitego zamknięcia wjazdu do Łowicza to może przydać się wszystkim jeszcze szybciej.

Tutaj dziękuję p. Wójtowi za zrozumienie i reakcję.

Tomasz Baczyński

hotspotbednary

mapa bednary ulice 34 340x219